לוגו קידום אתרים סאולייק

פרסום בגוגל או פרסום בפייסבוק

שם המחבר מאת מערכת Seolike תאריך 26 באוקטובר 2016

בשנתיים האחרונות החלה לעלות למודעות האפשרות לפרסום עסקים לא רק בגוגל אלא גם ברשתות חברתיות כמו הענקית פייסבוק. רבים שואלים ומתייעצים היכן עדיף לפרסם, האם עדיף לפרסם בגוגל או שמא דווקא אפשרות הפרסום החדשה היא העדיפה. כמו בכל דבר לקידום אתרים ופרסום בפייסבוק יש לכל אחד את היתרונות והחסרונות.

פרסום בגוגל – היתרונות

  • פרסום ממוקד – בגוגל אתם מפרסמים רק למי שמחפש את השירות או המוצר שלכם,אתם בוחרים באילו מילות מפתח שהמשתמש מחפש הוא יראה אתכם, כך אתם יכולים להיות בטוחים שהפרסום שלכם הוא ממוקד בדיוק למי שמחפש וצריך אתכם.
  • עלות נמוכה בד"כ ביחס לתועלת – היתרון הגדול של גוגל הוא בעלות הנמוכה שלו לעומת פרסומות ברדיו, פרסומות בטלוויזיה או בעיתונים.
  • פרסום מהיר (באפשרות הממומנת) – יש לכם מבצע חדש? זקוקים בדחיפות ללקוחות? פרסום מהיר באמצעות הקישורים הממומנים של גוגל יסייעו לכם לפרסם בתוך דקות בודדות כל מה שתבחרו ובכל מילת מפתח שתרצו.
  • יכולת ניתוח מיידית של אפקטיביות הפרסום – הרמתם קמפיין? בתוך יום – יומיים תוכלו למדוד את רמת ההצלחה של הקמפיין ולהחליט אם אתם ממשיכים עם זה או לא.

פרסום בפייסבוק – היתרונות

  • פרסום רחב מאוד – אפשר להגיע לקהל יעד של מאות אלפי אנשים ביום אחד עם אפשרויות פילוח ממוקדות ויעילות.
  • מועדון לקוחות פעיל – בפייסבוק אתם יוצרים בדף האוהדים שלכם מועדון לקוחות פתוח לקהל הרחב בו אתם מודיעים למי שמעוניין על המבצעים שלכם, החדשות החמות כמו מוצרים חדשים, שירותים חדשים ועוד.
  • פיתוח מותג – ככל שיש לעסק או חברה יותר אוהדים בדף האוהדים שלה בפייסבוק, היא נחשבת ליותר מומלצת, אמינה ויוקרתית. כך למשל חברות שיש להם חברים רבים מציגות באתר שלהם את מספר האוהדים של הדף וכן תמונות אקראיות של האוהדים שלהם.

לסיכום

כמו שאמרנו מול היתרונות יש גם חסרונות, קידום אתרים אורגני בגוגל לוקח זמן לראות תוצאות, תוצאות משמעותיות אורכות בדרך כלל חצי שנה – כשמדובר על תחרות במילה תחרותית מאוד. לעומת זאת החיסרון המובהק של פייסבוק הוא החוסר התמקדות מהסיבה הפשוטה שלא בהכרח האדם לו אתם מפרסמים מחפש את המוצר שלכם, בניגוד לגוגל שבו הוא עושה זאת מרצון בהקלדת מילת המפתח.

מומלץ להיפגש עם מומחים לייעוץ שיווקי באינטרנט ולהתאים את חבילת השיווק המתאימה לכם ביותר. אנו כמובן נשמח לסייע לכם בתהליך ולעמוד לרשותכם לכל שאלה.

, ,
למעלה