לוגו קידום אתרים סאולייק

מה זה מנוע חיפוש?

שם המחבר מאת מערכת Seolike תאריך 26 באוקטובר 2016
מנוע חיפוש

שמעתם פעם את המושג מנוע חיפוש? כל כך הרבה מסתתר מאחורי המנוע הנפלא הזה, בואו לגלות מהו מנוע חיפוש, במאמר מפורט המסביר את הנושא כראוי.

מהו מנוע חיפוש? מנוע חיפוש זהו למעשה אתר אינטרנט המשמש גולשים לחיפוש ואיתור תוצאות שונות, בדרך כלל החיפוש מתבצע בצורה מילולית. הגולש כותב מלל כלשהו בתוך תיבה מיוחדת, לוחץ על חפש ומנוע החיפוש מתאים לו את התוצאות הטובות ביותר על פי הניתוח שלו, כשהוא מדרג את איכות התאמת התוצאות מהתוצאה הראשונה מטה. ככל שהתוצאה יותר גבוהה כך רמת ההתאמה שלה על פי הניתוח גבוהה יותר.

מנוע החיפוש – וסריקת התוצאות

מנועי החיפוש סורקים את כל דפי האינטרנט והקבצים אליהם הם יכולים לגשת. במקרה ומנוע החיפוש נועד על מנת לתת תוצאות מכל רחבי האינטרנט הוא יסרוק את כל דפי האינטרנט וחלק מהקבצים בעולם. במידה ומנוע החיפוש נועד על מנת לחפש באתר מסוים או בתחום מסוים הוא יחפש בהתאם לאותו המקום בו הוגדר החיפוש.

איך מתבצע הניתוח של מנועי החיפוש?

לאחר שהמנוע סרק את התחום לו הוא נועד, הוא ממיין את הנתונים שניתנו לו, על פי מילות מפתח. מילות המפתח יכולות להיות מילים רגילות כמו "מטבחים" וגם אות בשפה כמו אל"ף (א') בודדת או משפטים ארוכים יותר כמו "מי אמר למי ….".

לכל מנוע ומנוע יש שיטות שונות לחישוב רמת התאמה ביחס לאחרים למילת מפתח, שיטות אלו נקראות אלגוריתמים, והן מידע מסווג מאוד של כל מנוע חיפוש, מכיוון שהוא הליבה שאותה אסור שיגלו שמא ישכפלו ויחכו את שיטת הניתוח.

חברות קידום אתרים מספקות כיום שירותים שונים עבור התאמה של אתרי האינטרנט לניתוח של מנועי חיפוש על מנת לשפר את הדירוג של אותם אתרים ולהציג אותם בתוצאות גבוהות ככל האפשר. יש שוני גדול בין שיטת קידום אחת לאחר, אסכולות ושיטות ביצוע.

מקווים שלמדתם מהו מנוע חיפוש.

למעלה